Dermatologia w opiece ratunkowej ad

Domięśniowa adrenalina, dożylna chlorfeniramina i hydrokortyzon (ma szybką reakcję błony komórkowej) są skuteczne i często używam 2-procentowego sprayu fenylefryny (efedryny) do zlokalizowanej reakcji śluzówkowej. Pacjenci z dziedzicznym obrzękiem naczynioruchowym mogą mieć obrzęk jelit, co stanowi nagłą chorobę brzucha, a istnienie pacjentów z licznymi bliznymi brzusznymi świadczy o częstotliwości, z jaką ta prezentacja niedoboru C1-esterazy jest niewłaściwie interpretowana. Byłoby również przyjemnie, gdyby Edwards omówił ostrą erytrodermę (złuszczające zapalenie skóry), ponieważ jest to nie tylko rozpoznana dermatologiczna choroba nagłej śmierci z istotną śmiertelnością, ale także paradygmat do leczenia ciężkiego stanu zapalnego dermatologicznego. Pacjenci w podeszłym wieku, zwłaszcza ci żyjący w nieadekwatnie ogrzewanych domach, stają się paradoksalnie hipotermiczni w wyniku nadmiernej utraty ciepła, a niewydolność sercowo-naczyniowa może również wynikać z niskiego oporu obwodowego, który jest następstwem rozszerzenia naczyń u pacjentów z wcześniej istniejącą chorobą serca. Muszą być utrzymywane w cieple, z regularnym monitorowaniem równowagi płynów, poziomu elektrolitów, ciśnienia krwi i czynności serca.
Dr Edwards słusznie omawia dużą liczbę zaburzeń skóry, które, choć są mało prawdopodobne, aby znaleźć się w izbie przyjęć, muszą być włączone w diagnostykę różnicową warunków, które mogą. Bardzo mi się podobało czytanie jej rozdziału na temat skórnych prezentacji pacjentów z AIDS – niektóre dobrze znane podręczniki dermatologii zawierają mniej dobrze zilustrowane i przywoływane relacje. Nie wiedziałem, że bardzo długie rzęsy są cechą niektórych pacjentów z AIDS i z ulgą dowiedziałem się, że dr Edwards uważa, że nie ma specyficznej terapii tego zjawiska. Książka kończy się uzupełnieniem składającym się z co najmniej 44 ulotek instruktażowych dla pacjentów. Nie jestem przekonany, że te ulotki, które nie są zindeksowane, dodają cokolwiek do książki. Próbowałem samemu napisać jedną lub dwie i wiem, jak trudno jest je naprawić. Na przykład, ulotka na temat pokrzywki przewlekłej jest prawidłowa, ale pacjenci muszą mieć pewność, że ich powtarzające się pokrzywki nie stanowią zewnętrznego objawu raka, AIDS lub innej przewlekłej infekcji i że specjalne diety i testy alergiczne są rzadko stosowane. jakiejkolwiek korzyści.
Wreszcie, przyszłe wydanie powinno zawierać rozdział na temat rozpoznanych pułapek dermatologicznych – na przykład wyprysk opryszczki pod maską atopowego zapalenia skóry, wysypkę ostrego zapalenia skórno-mięśniowego pod maską ostrego kontaktowego zapalenia skóry, plamicy wywołanej meningokokemią pod maskarada wirusowego egzantemu lub reakcja na lek, a wysypka ostrego kontaktowego zapalenia skóry pod postacią niemal nic.
Książka wypełnia ważną niszę. Zawiera wiele bardzo dobrych materiałów, a autor powinien zaakceptować wyzwanie stworzenia jeszcze lepszej wersji w najbliższej przyszłości.
Malcolm W. Greaves, MD, Ph.D.
St. John s Institute of Dermatology, Londyn SE1 7EH, Wielka Brytania

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
Listy
Zamknij listy
[hasła pokrewne: suprasorb, anakinra, anastrozol ]
[podobne: wodniak powrózka nasiennego, urobilinogen w moczu norma, logopedia lublin ]