Dermatologia w opiece ratunkowej

Praktyka dermatologiczna zwykle nie jest powiązana z pogotowia. Niemniej jednak, osoby z ostrymi problemami dermatologicznymi regularnie pojawiają się w dziale wypadków, a nieoficjalne badanie mojego własnego oddziału ratunkowego w szpitalu St. Thomas s wskazuje, że około 20 procent wszystkich przypadków dotyczy problemu skóry. Przypominam sobie, że podczas moich lat pracy jako rejestrator dermatologii w Royal Victoria Infirmary, Newcastle upon Tyne, często odwiedzano członków dużej rodziny z dziedzicznym obrzękiem naczynioruchowym, zawsze w piątkową noc. Okazało się, że regularnie angażują się w punch-upy w lokalnych pubach, widocznie pod wpływem słynnego i mocnego Newcastle brązowego piwa. W tym okresie bardzo dobrze radziłem sobie z podawaniem dożylnego, świeżo mrożonego plazmy pijanym Geordiom. Wiele nagłych stanów dermatologicznych jest rozwiązywanych przez dermatologów przebywających na wezwanie. Jednak inni zajmują się przypadkiem i personelem ratunkowym, który może nabyć kilka umiejętności dermatologicznych i którzy w każdym razie mają ochotę na czas, kierując pacjenta do regularnej kliniki dermatologicznej. Nagły początek powszechnej swędzącej wysypki u niemowlęcia jest uważany przez rodziców za nagły przypadek, ale może być postrzegany jako mniej poważny przez osoby zwykle zajmujące się ofiarami wypadków drogowych, zatrzymania krążenia, wypadków mózgowo-naczyniowych i śpiączki.
Jako witaj mecum dla personelu wypadków i personelu ratunkowego oraz kompendium praktycznych porad z wystarczającą wiedzą naukową, aby dać autorowi książki, Dermatologia w nagłych wypadkach jest mile widziana. Temat poruszany jest w kategoriach klasyfikacji morfologicznej, jak przystało na książkę, która ma służyć jako praktyczny podręcznik. Istnieje dział dotyczący zasad diagnostyki, procedur diagnostycznych i zasad terapii. Zawsze jestem zaskoczony, jak często dobrze poinformowani koledzy radzą sobie perfekcyjnie z dominującym objawem ostrej choroby skóry, swędzenia. Znaczenie kliniczne świądu jako objawu choroby skórnej i ogólnoustrojowej zasługuje na omówienie. Edwards poświęca przestrzeń swojej gospodarce i całkowicie podzielam jej frustrację z powodu braku skutecznych środków przeciwświądowych. Krem doksepin ma wartość u niektórych pacjentów ze świądem, w którym pośredniczy histamina (na przykład ze względu na reakcje ukąszenia przez owady lub wyprysk atopowy), ale powoduje systematyczne wchłanianie senności, a 1% krem mentolowy łagodnie łagodzi wszyscy pacjenci ze swędzącą skórą. Krem kapsaicynowy jest niepraktyczny – pacjenci nie będą go używać ze względu na jego podrażniające właściwości.
Nie mogłem znaleźć żadnej wzmianki o diagnostyce różnicowej obrzęku naczynioruchowego i jego leczeniu. To musi być niedopatrzenie, ponieważ jest to jeden z prawdziwych kryzysów dermatologicznych i wydaje się coraz powszechniejsze – często jako przejaw reakcji na jad owadów i alergii na orzeszki ziemne i lateks oraz jako reakcja na lek, zwłaszcza na inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę . Obrzęk naczynioruchowy wywołany obrzękiem gardła wywołuje panikę zarówno u pacjentów, jak i pracowników służby zdrowia, chociaż prawie nigdy nie zagraża życiu. Z wyjątkiem przypadku jadu-osa lub reakcji jadu-pszczoły, zwykle nie jest on związany z uogólnioną anafilaksją, co zostało nieprawidłowo potwierdzone przez autora
[więcej w: alprazolam, dronedaron, Białkomocz ]
[przypisy: pieprzyca siewna, ból pod lewą łopatką przyczyny, neurologopedia lublin ]